Олександр Косевич: Перед тим, як мяч опинився в наших воротах, я встиг чотири рази крикнути: фолите!

0
1

В ексклюзивному інтерв’ю головний тренер краматорського «Авангарду» згадує поєдинок у Харкові, підводить підсумки жовтневих зустрічей та ділиться думками щодо майбутнього матчу з «Інгульцем»

— Олександр Олександрович, у минулі вихідні ваш «Авангард» грав на ОСК «Металіст». Багато води утекло з тих пір, коли ви в останній раз приїжджали на цю арену в якості головного тренера? Які почуття переживали, коли знову опинилися на цьому стадіоні?

— …Більш того, це було настільки давно, що я вже й не пам’ятаю, коли це було. Якщо мені не зраджує пам’ять, то на «Металісті» я був в останній раз в ролі тренера, коли очолював луганську «Зорю» (що у світлі останніх подій виглядає дещо символічно, оскільки 25 листопада 2007 року луганчани поступилися з рахунком 1:2. Цікаво, що Олександр Горяїнов тоді безпосередньо захищав ворота господарів, а Іван Матяж був заявлений на гру в якості футболіста «Зорі» — прим. автора). Якщо ж говорити про мої почуття… Безумовно, Харків маючи таку футбольну арену, атмосферу, яку можна відчувати під час проведення матчів, володіючи необхідною інфраструктурою, просто зобов’язаний бути представлений у Прем’єр-лізі. Більше того, я думаю, це могло б трапитися і за підсумками цього сезону. По украй мірі, особисто я бачив в очах футболістів нинішньої харківської команди в грі з нами божевільне бажання досягти перемоги будь-якою ціною. Таке ставлення до справи, однозначно, веде тільки до професійного зростання футболістів, розвитку клубу. Думаю, що якщо так буде і далі, то «Металіст-1925» зможе нав’язати боротьбу луцької «Волині» та «Дніпра-1», які також хочуть потрапити у вищий дивізіон українського футболу.

Читайте також: Перша ліга. 15-й тур. Ну дуже смачна Ковбаса

— Краматорчани в матчі з «Металістом» грали строго другим номером. Як ви вважаєте, в якому таймі у вас з’явилося більше сивого волосся: в першому чи в другому?

— Перший тайм був для мене досить-таки спокійним. Тактика гри від оборони» була обрана тільки тому, що «Металіст-1925» зараз мало пропускає голів. Я переглянувши кілька ігор з їх участю, звернув увагу, що вміють харків’яни «терпіти» і грамотно вичікують свої моменти. Те ж саме відбулося і в нашому матчі: ми віддали ініціативу, у підсумку господарі просто катали м’яч, не створюючи будь-яких небезпечних нагод для взяття воріт. Сєдих ж волосся стало більше саме в тому епізоді, коли нам забили гол, адже по всій логіці відкрити рахунок в цьому матчі повинен був саме «Авангард». Саме в той момент повинна була спрацювати наша тактика. У підсумку вийшла «оборотка»… Причому, досить показова: м’яч опинився в наших воротах після п’яти помилок різного характеру з боку наших футболістів. Однак, якщо говорити в загальному, то я можу з упевненістю сказати, що ця поразка — просто нещасний випадок, який треба швидше забути. Впевнений, якби ми забили той гол, матч закінчився на нашу користь.

— … Тобто, якщо ми задамося питанням: «так чого ж не вистачило «Авангарду», щоб відвіз очки з Харкова, отримаємо відповідь…?

— …Реалізації гольового моменту в локальному масштабі. Він і був запланований в нашій тактиці. Футбольні ж закони ніхто не відміняв. Коли я побачив, що почала розвиватися контратака на наші ворота, я спочатку крикнув: «оборотка!», а потім — чотири рази — «фолите!» У нас було як мінімум три можливості, щоб зірвати цю атаку… Також я хочу сказати, що навіть при такому розкладі, ми могли з гідністю покинути стадіон, однак Єгор Демченко із забійного моменту послав м’яч вище воріт.

— У жовтні «Авангард» провів три поєдинки. На вашій пам’яті було таке, щоб в самий ударний осінній місяць професійна команда проводила настільки мало кількість ігор?

— Щоб саме я грав лише три матчі — такого ніколи не було! Мінімум моя команда проводила чотири гри. Звичайно, не сильно це радує, оскільки тренувальний процес треба перекроювати. В певній мірі потім важко «збирати» команду. Однак, це життя — від форс-мажорів не застрахований ніхто.

— Враховуючи те, що в жовтні «Авангард» розжився всього трьома заліковими балами, наскільки вислів: «гра забувається — результат залишається», актуальний? Що стало причиною дещо несподіваного поразки від «Балкан», які вважаються більше домашнім колективом?

Читайте також: Віталій Собко: «найсильнішою стороною «Металіста 1925″ вважаю його вболівальників»

— Втрата очок з командою з Одеської області, звичайно, дещо образливе. Такого розвитку подій ніхто не очікував. Так і з «Металістом-1925» ми планували, як мінімум зіграти внічию. Але це футбол. Він тим і хороший, що непередбачуваний. Сьогодні радує те, що «Авангард» сприймають як серйозну команду, на яку потрібно налаштовуватися найсерйознішим чином. Тому підтвердженням є матчі проти «Волині» та «Дніпра-1», перед якими поставлено чітке завдання виходу в Прем’єр-лігу. Нам було в цих матчах дуже важко, але ми змогли зберегти своє обличчя.

Повертаючись в жовтень, то зазначу що ці показники — хвороба росту. Вона характеризується тим, що там, де від нас чекають перемог — ми зазнаємо поразки, а там, де від нас нічого не чекають, ми показуємо фантастичний футбол.

Через це треба пройти. Жодна команда в світі не виходила у вищий дивізіон, відігравши «ідеальний» сезон у турнірі класом нижче. Все завжди набивають «шишки». От ми якраз проходимо цей етап у своєму розвитку. Треба враховувати, що у нас досить молода команда: в даний момент в основному складі грають відразу п’ять чоловік 97-го року народження, один — 98-го і один — 96-го. Так і виходить, що в Харкові «ветерани» у «старті» були представлені всього трьома футболістами.

Зазначу також, що оскільки перед нами зараз ніхто турнірних завдань не ставить, я маю можливість періодично проводити ротацію складу, експериментувати. Не думаю, що це погано, оскільки таким чином я даю нашим молодим футболістам як можна швидше адаптуватися у дорослому футболі.

— Якщо говорити в загальному, то які в загальному емоції залишив після себе жовтень?

— Я завжди вважаю, що будь-який результат, навіть негативний, є позитивним моментом, оскільки ми маємо можливість побачити свої недоліки. Я вже сьогодні маю думку по деяким футболістам, у тому числі це стосується і тих гравців, яких ми підписали в цьому році. З того, що я бачу: ці футболісти в «Авангарді» зараз діляться на тих, хто недооцінює свої можливості і тих, хто їх переоцінює. Саме цей фактор і зіграв свою роль у тих колективних «діях», які призвели до того, що з Харкова ми поїхали ні з чим.

Також свою лепту в те, що в жовтні ми набрали мало очок, внесла і низка травм. З-за них ми по-справжньому не побачили в справі Хомченко, Собко, Баранника. Перед грою з «Металістом» «випав» Матяж. З температурою грав Кирієнко. Сухарьов тільки-тільки починає набирати кондиції. Ротація ж складу на даному етапі нам більше доставила клопоту. Але, знову ж таки, я не хочу, щоб мої слова сприймалися як виправдання.

— В даний момент «Авангард» займає сьому сходинку в турнірній таблиці. Наскільки вона відображає реальний стан справ в краматорському клубі?

— З мого боку — це цілковите невдоволення: як мінімум на два рядки ми повинні бути вище у турнірній таблиці. З іншого боку, я практично впевнений, що ми все ж будемо на п’ятому місці.

— Не пов’язані ваші емоції після поєдинку проти «Балкан», з тим, що на початку чемпіонату зі сторони керівництва клубу як раз про це і йшлося…?

— У нас зараз такий етап, що нам потрібно більше приділяти увагу не стільки набору турнірних очок за будь-яку ціну, скільки розвитку клубної інфраструктури в цілому. У мене нещодавно відбулася зустріч з нашим почесним президентом Максимом Єфимовим на якій було озвучено лише побажання продовжувати будувати добротний колектив і, по можливості, бути у верхній частині турнірної таблиці.

Так йдуть справи в нинішньому сезоні. У наступному ж сезоні ми вже будемо намагатися потрапити в Прем’єр-лігу.

— В історії клубу вперше в заявці на сезон вперше спостерігається відразу шість футболістів в лінії атаки. Не виникає проблем при виборі складу на гру?

— Абсолютно не виникає, оскільки я і далі дотримуюся принципу: «на поле виходить той, хто сильніший». Те, що мій принцип є вірним, доводить те, що Кирієнко вже забив сім голів, а Демченко — шість. Такого в історії сучасного «Авангарду» ще не було.

— Якщо продовжувати тему атаки, то як ви вважаєте, чи йдуть на користь ті 11 голів, які краматорчани забили «напівживим» «Зірці» та «Сумам»?

— Звичайно, будь-який нормальний тренер скаже, що краще перемогти шість разів по 1:0, ніж один раз з рахунком 6:0. Але в даній ситуації, я нічого зробити не можу. Не кричати ж мені своїм футболістам: «перестаньте забивати голи!». В цьому плані ми граємо настільки, наскільки готові психологічно. Тренерський штаб завжди веде роботу в цьому напрямку.

— По закінченню 14 турів, одна команда зникла з футбольної карти України, а дві інших ризикують зникнути, наче березневий сніг. Наскільки шкідливо для першої ліги подібні речі? Що потрібно робити, щоб не допускати подібних речей?

— Я думаю, що все-таки потрібно посилити правила, що стосуються ліцензування клубів першої ліги. Вважаю неправильним, коли команду, яка нічого, крім футболістів не має, як ні в чому не бувало заявляють на турнір, який є другим за значимістю змаганням українському професійному футболі. Думаю, що головним критерієм тут має бути наявність відповідної спортивної інфраструктури і стабільного фінансування.

В даний момент, я можу констатувати, що при такій постановці питання, коли професійний клуб у жовтні проводить всього три гри з-за того, що «колективи» знімаються з чемпіонату, говорити про якусь якісну підготовку футболіста для команд Прем’єр-ліги, не можна абсолютно. Не кажучи вже про національних збірних.

Що трохи пригнічує, оскільки Перша ліга завжди була постачальником футболістів для Вищої ліги і тій же молодіжної збірної. Пам’ятається, навіть у найважчий період для українського футболу, яким я вважаю середина 90-х, у Першій лізі виступало 20 команд. Зараз же в більш просунутому за всіма параметрами 21-му столітті, ми ведемо дискусії про те, чи зможемо ми розширитися до 16 команд або не зможемо, і приймаємо замість пізнаваного «Кременя» нікому не відому «Кобру».

— Свій наступний поєдинок «Авангард» проведе проти «Інгульця». Наскільки важливою для вас буде ця гра?

— Якщо чесно, то для нас це буде рядовий матч чемпіонату. Звичайно, психологічно трохи буде тиснути те, що «Інгулець» в турнірній таблиці розташувався вище нас, проте даний аспект не настільки першорядне. Особливо, якщо врахувати, що останні поєдинки нам наочно показали: залікові бали можна завойовувати в іграх з будь-якими командами.

Дане протистояння більше цікаво для мене в тому плані, що, швидше за все, за його підсумками я зможу зрозуміти, з ким мені продовжувати співпрацю в наступному сезоні.

Футбольний портал Footboom.com
теги: «Авангард» (Краматорськ) Олександр Косевич Перша ліга
Оцініть
Поділіться
Facebook
Twitter
Google+
Прогнози

Ліга Європи
2

«Ворскла» — «Арсенал» (Лондон). Анонс та прогноз матчу

01:15, 29.11.2018 5785


Ліга Європи
12

«Астана» – «Динамо». Анонс та прогноз матчу

18:24, 28.11.2018 9772


Ліга Чемпіонів
1

«Тоттенхем» — «Інтер». Анонс та прогноз матчу

09:06, 28.11.2018 8427


Ліга Чемпіонів
0

ПСЖ – «Ліверпуль». Анонс та прогноз матчу

22:23, 27.11.2018 10079


Ліга Чемпіонів
0

«Ліон» – «Манчестер Сіті». Анонс та прогноз матчу

11:34, 27.11.2018 8604

Перейти до всіх прогнозами

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here