Вячеслав Грозний: Треба пишатись, що український тренер працював у московському Спартаку

231

Головний тренер “Арсеналу-Київ” В’ячеслав Грозний згадав про своє тренерському досвіді в московському “Спартаку”. В інтерв’ю “Футбол24” він розповів про те, що потрібно пишатися тим, що в “Спартаку” працював український тренер.

– Чому ви відстоюєте формат чемпіонату із 16-ма клубами?

– Я завжди боровся за 16 команд, але, на жаль, маю мало підтримки. В Україні повинно бути 16 команд, тому що у нас 150 тренерів мають Pro-дипломи. За кордоном нам не дають працювати, штучно нас обмежують. Тренерські профспілки інших команд захищають своїх тренерів і не впускають нас до себе працювати. Наші тренери не гірші, а кращі, і я з відповідальністю це можу казати. Підготовка у нас досить кваліфікована, але профспілки закордонних країн не дають можливість нашим гравцям, під надуманими, скажімо так, причинами, там працювати.

– У 2017-му ви покинули тбіліське Динамо, попрацювавши буквально кілька місяців, хоча підписали контракт за схемою 2+1. Що трапилось?

– Чому кожен повинен знати про всі нюанси між мною і президентом клубу? Справа в тому, що виникли деякі обставини, на які я попросив час. Ми дуже добре працювали, знаходили спільну мову, спілкуємося досі. Але виникли певні обставини в житті, які потребували, щоб я цим займався. Є ще сім’я, є діти, є рідні, є мами, багато є питань, які без тебе ніхто не може вирішити. Ми з президентом поспілкувалися і дійшли до взаємного порозуміння.

– Згодом ви очолили казахський Іртиш…

– Допомагав їм потрапити в єврокубки, але мало хто в Україні про це говорить. Хтось із українських тренерів перемагає за кордоном – говорять місяць. Але на Грозному табу ставлять, тому що “спартаківець”. Слухайте, треба пишатись тим, що український тренер працював у московському Спартаку. Багато українців виросли завдяки тому, що я взяв тоді московський Спартак. Це команда високого класу, як і київське Динамо. Ми були конкурентами, суперниками, але не ворогами, у нас чудові стосунки були…

Я у Спартаку цьому залишусь на все життя. Що в цьому поганого? Якщо я 6 років був у московському Спартаку, повинен казати, що мене там не було? Це буде нечесно. Я був у тбіліському Динамо, я був у Софії в Болгарії. Я люблю Болгарію і мене чудово там зустрічають, я вільно володію болгарською мовою. Після опанування болгарської мови мені легко спілкуватися із сербами, македонцями, всіма іншими. Але про це ніхто не пише. Пишуть, що Грозний танцював під лезгінку. То радійте! А у нас посередній тренер виграє десь випадково у “лівому” чемпіонаті закордонному – будуть місяць розповідати, який він великий.

Тому давайте об’єктивно говорити про те, що є. Мені не треба прикрашати нічого, я і сам знаю собі ціну. Там, де я приходив працювати – завжди був результат. Я – перший українець, який приходив у команди Спартак, Тбілісі, Іртиш. Чому ж ви, журналісти, не можете це казати? Вам, певно, забороняють? Тому що я дуже незручний, говорю те, що думаю?

На знамені Спартака, на прапорі було написано: “Можна все втратили, окрім гідності”. Це для мене важливо, я так живу. І давайте політичні аспекти відкинемо від спорту, від футболу. Давайте відкинемо, хто на якій мові розмовляє. Я працював три роки на Закарпатті. А чому ми хочемо заборонити людям розмовляти угорською мовою, якщо багато з них – угорці? Державна мова – українська, і державні чиновники повинні розмовляти українською мовою. Але не обов’язково всі люди. Людина має право регіонально розмовляти тією мовою, якою вона хоче.

Ми раніше нормально жили, і ніхто не говорив за мову, церкву, ні за що ніхто не говорив. І був долар по 5 там. Економіка була: наші люди нікуди не їхали, до нас приїжджали відпочивати. А зараз десятки мільйонів українців жебракують по всьому світу. Найкращі українські футболісти від’їжджають, і не тільки найкращі.

Звичайно, що чемпіонат не може бути таким, як раніше. 100 або 1000 осіб приходять на матч. І нікому там не цікаво сьогодні. Але треба працювати. Вам же треба писати статті? Я впевнений: 16 команд на наступний чемпіонат – це дуже правильний крок. Ми просто запізнилися. Ми, скажімо так, повинні були не зменшувати їхню кількість до 12, то є велика помилка.

Я дивуюся: УЄФА прийняв рішення про те, що ми, тренери, маємо право використовувати технічні засоби на лаві і на трибунах, тобто будь-які гаджети. До мене підходить четвертий арбітр і каже: “Вячеслав Викторович, вы не имеете права пользоваться гаджетами”. Я відповідаю: “На якій підставі, якщо УЄФА дозволив?” – “Ну, в Україні нам дали команду стежити, щоб тренери не користувалися”.

Боїтеся, що я дивитимусь, як судді припускаються помилок? Мене цікавить, як гравці грають на стандартах, мені оперативно треба втрутитись у гру, для чого мені судді? На якій підставі нам, тренерам, це заборонили? Не перешкоджайте нам, тренерам, виконувати свою професійну роботу.

Я не дуже зручна людина, я говорю те, що думаю, і те, що треба для розвитку футболу, а не те, що комусь подобається. Чому у мене ростуть гравці? Тренера характеризують три компоненти: постановка гри, ріст гравців і результат. Все. Я просто чесно живу, чесно роблю свою роботу. І своїх дітей так навчаю.

Читайте также: Вячеслав Грозный: “Только четыре команды из 12 против расширения УПЛ”

Футбольный портал Footboom.com
теги: “Арсенал-Киев” Вячеслав Грозный Премьер-лига
Оцените
Поделитесь
Facebook
Twitter
Google+
Прогнозы

Лига Европы
2

“Ворскла” – “Арсенал” (Лондон). Анонс и прогноз матча

01:15, 29.11.2018 5799


Лига Европы
12

“Астана” – “Динамо”. Анонс и прогноз матча

18:24, 28.11.2018 9788


Лига Чемпионов
1

“Тоттенхэм” – “Интер”. Анонс и прогноз матча

09:06, 28.11.2018 8429


Лига Чемпионов
0

ПСЖ – “Ливерпуль”. Анонс и прогноз матча

22:23, 27.11.2018 10082


Лига Чемпионов
0

“Лион” – “Манчестер Сити”. Анонс и прогноз матча

11:34, 27.11.2018 8606

Перейти ко всем прогнозам
Оставили комментарии на форуме: 6

 • Та іуда ващук бігав… Мегадосягнення!

  0+ 1– 1
  +-
  Romarinho 06.11.2018 16:31

 • тю.. в аптеку пусть сходит. больше его читать не буду. хватит того, что за последние дни по расширению первой лиги от него начитался.

  0+ 0– 0
  +-
  МАГ 06.11.2018 16:52

 • Грозный соскучился по вниманию к себе, много противоречивых слов наговорил после того как вернулся в украинский футбол.

  0+ 0– 0
  +-
  Fantom 06.11.2018 16:57

 • В Україні повинно бути 16 команд, тому що у нас 150 тренерів мають Pro-дипломи.

  Вот оказывается в чем причина! Нет слов! Идиот…

  +3+ 3– 0
  +-
  СКАЗОЧНИК 06.11.2018 20:46

 • ще одне розчарування …

  0+ 0– 0
  +-
  марс-28 06.11.2018 22:11

 • це зашквар

  0+ 1– 1
  +-
  fal30 06.11.2018 22:15

 • По тем или иным причинам в данный момент Вы лишены возможности оставлять свои комментарии на форуме FootBoom. Это может быть как искусственно закрытый доступ администратором форума, так и неполадки в его работе. В любом случае, если вы хотите продолжать общение на страницах форума, свяжитесь, пожалуйста, с модератором по адресу [email protected] с пометкой в теме сообщения “Доступ к форуму”.

  Отправить