Олександр Косевич: Перед тим, як мяч опинився в наших воротах, я встиг чотири рази крикнути: фолите!

294

В ексклюзивному інтерв’ю головний тренер краматорського “Авангарду” згадує поєдинок у Харкові, підводить підсумки жовтневих зустрічей та ділиться думками щодо майбутнього матчу з “Інгульцем”

– Олександр Олександрович, у минулі вихідні ваш “Авангард” грав на ОСК “Металіст”. Багато води утекло з тих пір, коли ви в останній раз приїжджали на цю арену в якості головного тренера? Які почуття переживали, коли знову опинилися на цьому стадіоні?

– …Більш того, це було настільки давно, що я вже й не пам’ятаю, коли це було. Якщо мені не зраджує пам’ять, то на “Металісті” я був в останній раз в ролі тренера, коли очолював луганську “Зорю” (що у світлі останніх подій виглядає дещо символічно, оскільки 25 листопада 2007 року луганчани поступилися з рахунком 1:2. Цікаво, що Олександр Горяїнов тоді безпосередньо захищав ворота господарів, а Іван Матяж був заявлений на гру в якості футболіста “Зорі” — прим. автора). Якщо ж говорити про мої почуття… Безумовно, Харків маючи таку футбольну арену, атмосферу, яку можна відчувати під час проведення матчів, володіючи необхідною інфраструктурою, просто зобов’язаний бути представлений у Прем’єр-лізі. Більше того, я думаю, це могло б трапитися і за підсумками цього сезону. По украй мірі, особисто я бачив в очах футболістів нинішньої харківської команди в грі з нами божевільне бажання досягти перемоги будь-якою ціною. Таке ставлення до справи, однозначно, веде тільки до професійного зростання футболістів, розвитку клубу. Думаю, що якщо так буде і далі, то “Металіст-1925” зможе нав’язати боротьбу луцької “Волині” та “Дніпра-1”, які також хочуть потрапити у вищий дивізіон українського футболу.

Читайте також: Перша ліга. 15-й тур. Ну дуже смачна Ковбаса

– Краматорчани в матчі з “Металістом” грали строго другим номером. Як ви вважаєте, в якому таймі у вас з’явилося більше сивого волосся: в першому чи в другому?

– Перший тайм був для мене досить-таки спокійним. Тактика гри від оборони” була обрана тільки тому, що “Металіст-1925” зараз мало пропускає голів. Я переглянувши кілька ігор з їх участю, звернув увагу, що вміють харків’яни “терпіти” і грамотно вичікують свої моменти. Те ж саме відбулося і в нашому матчі: ми віддали ініціативу, у підсумку господарі просто катали м’яч, не створюючи будь-яких небезпечних нагод для взяття воріт. Сєдих ж волосся стало більше саме в тому епізоді, коли нам забили гол, адже по всій логіці відкрити рахунок в цьому матчі повинен був саме “Авангард”. Саме в той момент повинна була спрацювати наша тактика. У підсумку вийшла “оборотка”… Причому, досить показова: м’яч опинився в наших воротах після п’яти помилок різного характеру з боку наших футболістів. Однак, якщо говорити в загальному, то я можу з упевненістю сказати, що ця поразка — просто нещасний випадок, який треба швидше забути. Впевнений, якби ми забили той гол, матч закінчився на нашу користь.

– … Тобто, якщо ми задамося питанням: “так чого ж не вистачило “Авангарду”, щоб відвіз очки з Харкова, отримаємо відповідь…?

– …Реалізації гольового моменту в локальному масштабі. Він і був запланований в нашій тактиці. Футбольні ж закони ніхто не відміняв. Коли я побачив, що почала розвиватися контратака на наші ворота, я спочатку крикнув: “оборотка!”, а потім – чотири рази – “фолите!” У нас було як мінімум три можливості, щоб зірвати цю атаку… Також я хочу сказати, що навіть при такому розкладі, ми могли з гідністю покинути стадіон, однак Єгор Демченко із забійного моменту послав м’яч вище воріт.

– У жовтні “Авангард” провів три поєдинки. На вашій пам’яті було таке, щоб в самий ударний осінній місяць професійна команда проводила настільки мало кількість ігор?

– Щоб саме я грав лише три матчі — такого ніколи не було! Мінімум моя команда проводила чотири гри. Звичайно, не сильно це радує, оскільки тренувальний процес треба перекроювати. В певній мірі потім важко “збирати” команду. Однак, це життя — від форс-мажорів не застрахований ніхто.

– Враховуючи те, що в жовтні “Авангард” розжився всього трьома заліковими балами, наскільки вислів: “гра забувається — результат залишається”, актуальний? Що стало причиною дещо несподіваного поразки від “Балкан”, які вважаються більше домашнім колективом?

Читайте також: Віталій Собко: “найсильнішою стороною “Металіста 1925″ вважаю його вболівальників”

– Втрата очок з командою з Одеської області, звичайно, дещо образливе. Такого розвитку подій ніхто не очікував. Так і з “Металістом-1925” ми планували, як мінімум зіграти внічию. Але це футбол. Він тим і хороший, що непередбачуваний. Сьогодні радує те, що “Авангард” сприймають як серйозну команду, на яку потрібно налаштовуватися найсерйознішим чином. Тому підтвердженням є матчі проти “Волині” та “Дніпра-1”, перед якими поставлено чітке завдання виходу в Прем’єр-лігу. Нам було в цих матчах дуже важко, але ми змогли зберегти своє обличчя.

Повертаючись в жовтень, то зазначу що ці показники — хвороба росту. Вона характеризується тим, що там, де від нас чекають перемог — ми зазнаємо поразки, а там, де від нас нічого не чекають, ми показуємо фантастичний футбол.

Через це треба пройти. Жодна команда в світі не виходила у вищий дивізіон, відігравши “ідеальний” сезон у турнірі класом нижче. Все завжди набивають “шишки”. От ми якраз проходимо цей етап у своєму розвитку. Треба враховувати, що у нас досить молода команда: в даний момент в основному складі грають відразу п’ять чоловік 97-го року народження, один — 98-го і один — 96-го. Так і виходить, що в Харкові “ветерани” у “старті” були представлені всього трьома футболістами.

Зазначу також, що оскільки перед нами зараз ніхто турнірних завдань не ставить, я маю можливість періодично проводити ротацію складу, експериментувати. Не думаю, що це погано, оскільки таким чином я даю нашим молодим футболістам як можна швидше адаптуватися у дорослому футболі.

– Якщо говорити в загальному, то які в загальному емоції залишив після себе жовтень?

– Я завжди вважаю, що будь-який результат, навіть негативний, є позитивним моментом, оскільки ми маємо можливість побачити свої недоліки. Я вже сьогодні маю думку по деяким футболістам, у тому числі це стосується і тих гравців, яких ми підписали в цьому році. З того, що я бачу: ці футболісти в “Авангарді” зараз діляться на тих, хто недооцінює свої можливості і тих, хто їх переоцінює. Саме цей фактор і зіграв свою роль у тих колективних “діях”, які призвели до того, що з Харкова ми поїхали ні з чим.

Також свою лепту в те, що в жовтні ми набрали мало очок, внесла і низка травм. З-за них ми по-справжньому не побачили в справі Хомченко, Собко, Баранника. Перед грою з “Металістом” “випав” Матяж. З температурою грав Кирієнко. Сухарьов тільки-тільки починає набирати кондиції. Ротація ж складу на даному етапі нам більше доставила клопоту. Але, знову ж таки, я не хочу, щоб мої слова сприймалися як виправдання.

– В даний момент “Авангард” займає сьому сходинку в турнірній таблиці. Наскільки вона відображає реальний стан справ в краматорському клубі?

– З мого боку — це цілковите невдоволення: як мінімум на два рядки ми повинні бути вище у турнірній таблиці. З іншого боку, я практично впевнений, що ми все ж будемо на п’ятому місці.

– Не пов’язані ваші емоції після поєдинку проти “Балкан”, з тим, що на початку чемпіонату зі сторони керівництва клубу як раз про це і йшлося…?

– У нас зараз такий етап, що нам потрібно більше приділяти увагу не стільки набору турнірних очок за будь-яку ціну, скільки розвитку клубної інфраструктури в цілому. У мене нещодавно відбулася зустріч з нашим почесним президентом Максимом Єфимовим на якій було озвучено лише побажання продовжувати будувати добротний колектив і, по можливості, бути у верхній частині турнірної таблиці.

Так йдуть справи в нинішньому сезоні. У наступному ж сезоні ми вже будемо намагатися потрапити в Прем’єр-лігу.

– В історії клубу вперше в заявці на сезон вперше спостерігається відразу шість футболістів в лінії атаки. Не виникає проблем при виборі складу на гру?

– Абсолютно не виникає, оскільки я і далі дотримуюся принципу: “на поле виходить той, хто сильніший”. Те, що мій принцип є вірним, доводить те, що Кирієнко вже забив сім голів, а Демченко — шість. Такого в історії сучасного “Авангарду” ще не було.

– Якщо продовжувати тему атаки, то як ви вважаєте, чи йдуть на користь ті 11 голів, які краматорчани забили “напівживим” “Зірці” та “Сумам”?

– Звичайно, будь-який нормальний тренер скаже, що краще перемогти шість разів по 1:0, ніж один раз з рахунком 6:0. Але в даній ситуації, я нічого зробити не можу. Не кричати ж мені своїм футболістам: “перестаньте забивати голи!”. В цьому плані ми граємо настільки, наскільки готові психологічно. Тренерський штаб завжди веде роботу в цьому напрямку.

– По закінченню 14 турів, одна команда зникла з футбольної карти України, а дві інших ризикують зникнути, наче березневий сніг. Наскільки шкідливо для першої ліги подібні речі? Що потрібно робити, щоб не допускати подібних речей?

– Я думаю, що все-таки потрібно посилити правила, що стосуються ліцензування клубів першої ліги. Вважаю неправильним, коли команду, яка нічого, крім футболістів не має, як ні в чому не бувало заявляють на турнір, який є другим за значимістю змаганням українському професійному футболі. Думаю, що головним критерієм тут має бути наявність відповідної спортивної інфраструктури і стабільного фінансування.

В даний момент, я можу констатувати, що при такій постановці питання, коли професійний клуб у жовтні проводить всього три гри з-за того, що “колективи” знімаються з чемпіонату, говорити про якусь якісну підготовку футболіста для команд Прем’єр-ліги, не можна абсолютно. Не кажучи вже про національних збірних.

Що трохи пригнічує, оскільки Перша ліга завжди була постачальником футболістів для Вищої ліги і тій же молодіжної збірної. Пам’ятається, навіть у найважчий період для українського футболу, яким я вважаю середина 90-х, у Першій лізі виступало 20 команд. Зараз же в більш просунутому за всіма параметрами 21-му столітті, ми ведемо дискусії про те, чи зможемо ми розширитися до 16 команд або не зможемо, і приймаємо замість пізнаваного “Кременя” нікому не відому “Кобру”.

– Свій наступний поєдинок “Авангард” проведе проти “Інгульця”. Наскільки важливою для вас буде ця гра?

– Якщо чесно, то для нас це буде рядовий матч чемпіонату. Звичайно, психологічно трохи буде тиснути те, що “Інгулець” в турнірній таблиці розташувався вище нас, проте даний аспект не настільки першорядне. Особливо, якщо врахувати, що останні поєдинки нам наочно показали: залікові бали можна завойовувати в іграх з будь-якими командами.

Дане протистояння більше цікаво для мене в тому плані, що, швидше за все, за його підсумками я зможу зрозуміти, з ким мені продовжувати співпрацю в наступному сезоні.

Футбольний портал Footboom.com
теги: “Авангард” (Краматорськ) Олександр Косевич Перша ліга
Оцініть
Поділіться
Facebook
Twitter
Google+
Прогнози

Ліга Європи
2

“Ворскла” – “Арсенал” (Лондон). Анонс та прогноз матчу

01:15, 29.11.2018 5785


Ліга Європи
12

“Астана” – “Динамо”. Анонс та прогноз матчу

18:24, 28.11.2018 9772


Ліга Чемпіонів
1

“Тоттенхем” – “Інтер”. Анонс та прогноз матчу

09:06, 28.11.2018 8427


Ліга Чемпіонів
0

ПСЖ – “Ліверпуль”. Анонс та прогноз матчу

22:23, 27.11.2018 10079


Ліга Чемпіонів
0

“Ліон” – “Манчестер Сіті”. Анонс та прогноз матчу

11:34, 27.11.2018 8604

Перейти до всіх прогнозами