Олександр Панков: Якщо б Есеола зараз грав у Реалі, то він би точно забив більше, ніж Бензема

351

Багато людей вважають, що футбольні агенти нічого не роблять, але живуть лакшері і їздять на крутих машинах. Інші, навпаки, вважають, що вони роблять все. Ексклюзивно для FootballHub Олександр Панков розповів про секрети та тонкощі агентського світу.

Я б не сказав, що я instagram-агент. У нас є ще і інші в Україні представники соц.мереж, які навіть більше піаряться і проводять маркетинг в инстаграме: фотографії з футболками, з відомими людьми. Я намагаюся більше сконцентруватися на роботі. Я вважаю, що instagram – це навіть нова тенденція. Тому що раніше агенти були більш закриті, ніхто не хотів показувати, хто і що робить, як заробляє гроші. Я це почав. Сподіваюся, що багато переймуть мій досвід і зроблять ще краще.

Агенти роблять великий шматок роботи, на сьогоднішній день самим футболістам дуже важко знаходити клуби та вести переговори. Не всі Ярмоленки, не всі Коноплянки, не всі Ібрагімовичі, які завжди в топах, завжди затребувані. Є великий відсоток футболістів, які потребують допомоги. Ось цим ми і займаємося: робимо маркетинг, ведемо переговори, укладаємо контракти. Робимо великий шматок роботи. Ми допомагаємо клубам, пропонуємо їм футболістів. Не всі клуби в світі мають скаутські служби. Топ-клуби мають свою службу, які стежать за футболістами, хочуть привернути найкращого футболіста у свій клуб. Але є й такі, які співпрацюють з агентами. Агенти їм надають інформацію по футболістам, вони розглядають їх і укладають контракти.

Читайте також: Кого в “Реал”? Олександр Панков

Нещодавно поставив рекорд по дзвінках за день, було десь 120. Мілевський Артем Володимирович любить вночі поговорити, він просто дуже пізно лягає спати, може і в годину ночі зателефонувати, і в два. Я не маю права йому відмовити в розмові. Дня 3 тому ми розмовляли – я, напевно, поставив рекорд. Ми спілкувалися 2 години. Добре, що хоч в Кишварде є хороший інтернет. Він же не гуляє, сидить удома. Просто людині важко заснути. Це нормальне явище: той, хто довго у футболі знають, що футболістам після ігор важко, ніхто не спить. Приклад Мамаєва і Кокоріна: треба було піти лягти спати, а вони не пішли, тому зараз сидять у СІЗО. 95% футболістів після ігор лягають спати, коли починає смеркать.

Дуже великий міф, що агентська структура кришується бандитами. Ніяких бандитів немає, ніяких ОЗУ. Будь-яка людина цим може займатися, який звичайно має схильність. Людина, яка хоче розвиватися і досягти рівня. Головне – бажання, прагнення, мотивація. Треба розуміти, що таке футбол, футболісти, керівники клубів.

Про критиці тренерського штабу збірної України

Жодного з моїх футболістів немає у збірної вже два роки. Не скажу, що я критикував Андрія Шевченка, я до нього дуже добре ставлюся. Я не знаю його особисто, поважаю і як футболіста, і як тренера. Чому мені було неприємно? Я не кажу конкретно про Эсеолу. Я б поставив в один ряд і Зозулю, і Селезньова. І Кулача хотів поставити, але забув. Все має бути по заслугах. Деякі хлопці вбиваються, орють, щоб приїхати в збірну. Нехай Артем на мене не ображається. А він образився, в инстаграме мене заблокував. Для мене це не проблема. Я вважаю, що у нього не було ігрової практики, тонусу. На жаль, він вийшов і травмувався. Є статистика: ось людина грає, забиває, не забиває. Викликайте того, хто робить роботу і приносить результат.

Ми – агенти, реально, як мамонти, майже вимерли. Чому? Це дуже цікаве питання. Але я відповім. Агент, як і будь-яка інша людина – має за що жити, утримувати сім’ю, на жаль, зараз в наших реаліях, агенту дуже важко заробити, зарплати сильно впали у футболістів. Агентські в принципі не сплачуються ні в одній команді, можливо, платить Шахтар, Динамо Київ. Але швидше за все, за футболістів, які не мають український паспорт, всі інші не платять агентські. З цього, існувати агенту в Україні дуже складно. Це хіба що агенти, які вивозять футболістів в інші країни. Тільки там вони можуть заробляти. Там є канони – ти привів футболіста, тобі платять агентські.

Скільки заробляють агенти? Хороше питання. Важко відповісти: все залежить від угоди, статусу, рівня. Зазвичай це 10 % від зарплати футболіста, як агентські. Багато людей не розуміють, запитують: як, хто і скільки? Елементарно, хлопці. Заробляє футболіст в Європі 500 тисяч євро на рік і агент має право претендувати від 7 – 10% від цього. Це агентські. Заробив 500 тисяч в рік, агент отримав 40-50 тисяч доларів або євро. Це не йде тільки одному агенту. У нас є кооперації, дуже важко влаштувати футболіста одному, є й інша сторона. Якщо ми влаштовуємо футболіста в умовну Німеччину або Францію, Італію. Там є теж агенти, твої партнери, ці всі гроші діляться. Повірте, це не так багато, як здається. Звісно, якщо якийсь супер-трансфер, то можна заробити і більше.

Раніше агентські були 200-500 тисяч доларів. Навіть були такі, що отримували по мільйону за футболіста. Але це було давно. Зараз заробітки в десятки разів менше. Зараз не так просто, як умовні 5 років тому.

Дуже багато трансферів, які так і не відбулися. Їх 80%, не тільки у мене, а у всіх агентів. З багатьох причин. Ти можеш домовитися, а президент прокинувся вранці в поганому настрої і сказав: “Ні, не брати”. І вся робота, яку ти робив півроку – можеш спокійно викинути і ти нікому не можеш пред’явити ніяких претензій, тому що це все тонка грань. Тому що, якщо не доведе десь свої обіцянки і слова до діла, то ця робота може просто….

Мені досі прикро, себе картаю… Ми з Женею Макаренко, коли він був без клубу – літали в Афіни, на переговори з Панатінаїкосом. Були 2 дні, були на базі Панатінаїкоса. Зустрічалися з Нікосос Либеропулосом, колишня зірка збірної Греції, він тоді був спортивним директором клубу, тоді все було дуже близько, ми вже з Женею думали, який же він номер буде вибирати. Але це було в травні минулого року і як кажуть: все що не робиться – до кращого. Він пішов у Кортрейк, зараз грає в Андерлехті. Я йому передаю великий привіт. А чому не вийшло? Тому що на той момент у Панатінаїкоса почалися дуже великі економічні проблеми, і вони не змогли витримати певні умови, які виставив Женя. Це нормальний процес. Не було сенсу його підписувати в Панатінаїкос. Він би мені потім почав виносити мозок, чому мені Панатінаїкос не платить гроші. Тому що я був би гарантом всій цій історії.

– Дуже багато переговорів було з Мілевським, які зірвалися. Починаючи з моменту після Хайдука. Було дуже багато переговорів. Все зривалося в останній момент, були варіанти. Коли ми прилетіли на переговори в Угорщину, зустрілися з керівниками. Мені мій партнер з Азії обіцяв дуже хороший варіант, грошовий. Фінансово-дуже хороший. Ми чекали, не вийшло. Ми підписуємо контракт, все ніби добре, відмінно. На наступний день я виїжджаю в Будапешт, мені приходить повідомлення від топ-клубу Бангладешу, дуже дуже круте пропозицію. Команда бере участь у місцевій Лізі Чемпіонів. І по фінансам було дуже здорово. Не дочекалися буквально годин 12.

У нього контракт в Угорщині на 2 роки. Ми хочемо продовжувати активно грати. У планах, звичайно ж, хочеться поміняти континент, роки 2 тому були варіанти поїхати у В’єтнам, Таїланд, але ми трималися європейської лінії. Зараз я вже розумію, що він дозрів. Будемо намагатися в Австралії, Азії. Був варіант з Бангладешем, ми вже реально були близько. Подивимося.

Як ми познайомилися з Артемом? Це давня історія. Перед тим як він переходив у Хайдук. У нас була спільна знайома дівчинка, вона мені написала: “Якщо є можливість – допоможи”. Я зацікавився, проконсультувався з друзями. Думаю, що з 10 осіб – 9 сказали: “Не треба, ні в якому разі”. Я їх, слава Богу, не послухав. Я дуже вдячний життя, що вона мене звела з Артемом. Це людина, фігура! Таких людей не дуже багато у світі.

Ми зробили такий симбіоз: робота і дружба. Це дуже рідко буває в агентської діяльності. Перший закон: не дружи з футболістом, з яким працюєш. Тому що дружба переходить в непрофесійні стосунки і дуже важко в цих відносинах заробляти гроші. Мета у агента футболіста – заробити гроші. Щоб годувати свою сім’ю – улюблена фраза Жені Селезньова. Коли відносини переходять на такий дружній рівень – дуже важко говорити про якісь фінансові моменти. Тому що ти вже думаєш, не як заробити гроші, а як допомогти футболісту, наступаючи на свої фінансові моменти. Тому всі повинні розуміти: агент робить роботу – він заробляє гроші. Футболіст грає – він повинен заробляти гроші. Порада для всіх початківців агентів.

Я вже не раз говорив, що в Динамо Мілевський повернувся б одразу ж, і на коні приїхав з будь-якої точки земної кулі, і пішки прийшов, і на санках, ковзанах. Цього хотілося б, але я думаю, що, на жаль, це нереально. Я думаю, що це якась недомовленість між ним та Ігорем Суркісом. Якщо б вони розійшлися правильно, професійно, я думаю, що Ігор Михайлович повернув би Артема і дав йому шанс.

Про роботу з Кононовим

Ми працювали 2 роки. Ми його привели в Севастополь, коли вони були в Першій Лізі. Спочатку він би генеральним директором, потім тренером. Кар’єра пішла дуже динамічно. Я дуже вдячний йому. Ми вже півтора року не спілкувалися. Він в Росії, його розглядав Спартак. Було б добре його подивитися в Україні. Але я думаю, що після цієї історії з футболкою Путіна… Думаю, що це була жорстка підстава, я не впевнений, що він до кінця розумів, що може бути така реакція. Після такого дуже важко повернутися працювати в Україну, критика буде божевільна. Я думаю, що якщо б він був головним тренером Динамо Київ і Динамо могли б ставити максимальні завдання. Але футболка Путіна… Кадиров, мабуть, дав вказівку, адже Кононов тоді був тренером Ахмата. Олег Георгійович по “доброті душевній” надів її і сфотографувався. Це фотка розійшлася скрізь, при тому, що у нього чомусь звідкись з’явився instagram і він її ще туди виставив. Думаю, що він на цьому поставив хрест на можливе повернення в Україну.

Робота агента – це постійні відрядження. Я вже 2 паспорти поміняв. Є періоди активної роботи: трансферні вікна – їх два. Можеш взагалі місяцями в Україні не перебувати. Минулої зими мене не було в Україні 2,5 місяці. Але в цілому, 1,5-2 тижні на місяць обов’язково десь за кордоном.

Зараз в Україні діють агентів не так багато. Конкуренція є завжди. Але зараз ми як партнери. 5-6 років тому було багато агентів, була конкуренція, ринок був насичений. Зараз їх не так багато, непрості часи і ми намагаємося кооперуватися і проводити спільні угоди. У мене хороші стосунки з хлопцями, немає ніяких конфліктів, нормально спілкуємося. Але сказати, що ми разом тусуємося і збираємося раз на тиждень – я такого не скажу. Постійно на зв’язку: соціальні мережі, what’s Up, Viber.

Перший мій контракт? Ми з моїм партнером Денисом Онищенко Дениса Бойка повертали з оренди: з Оболоні в Динамо. Газзаєв був тоді тренером, була проблема з воротарями. Я тоді особисто Валерію Георгійовичу порадив повернути Дениса. Бойко себе дуже добре проявив, провів відмінний період в Оболоні у Максимова, і Динамо її повернуло.

Як обманюють фейкові агенти

Мені нещодавно, 3 дні тому один футболіст, марокканець – надіслав пропозицію з одного клубу з підробленим паспортом мого партнера. Паспорт України, в фотошопі змінені ім’я, прізвище, дата народження, навіть фотографія скачана з гугла. Він мені це надіслав і каже: “Цей агент – ваш партнер, він мені зробив пропозицію і пропав”. Я кажу: “Так, а що трапилося?”. Він: “Я йому відправив 650 доларів за те, щоб він мені знайшов команду. Це ваш партнер?”

Кажу: “Не, не, не. Ні в якому разі”. Чоловік відправив 650 доларів, щоб йому знайшли команду, а той чоловік, який отримав ці гроші зник і звичайно ж не допоміг.

У мене не так багато футболістів, як в інших агентів. У мене був період, коли ми десь в районі 100-120 футболістів підписали, це був треш, було дуже складно. Я людина дуже совісну, я поважаю всіх своїх гравців. Неважливо, хто це: Влад Наумець, молодий хлопець 19 років, або Артем Мілевський. До всіх однакове ставлення. Покритикувати можу, як Артема, так і Влада. Всім приділяю увагу, завжди на зв’язку.

Зараз легше продати футболіста за кордон ніж 5 років тому. Запити футболістів змінилися, вони розуміють, що не так просто в Україні заробити гроші, які вони б хотіли. А Європі зараз зарплати в рази більше, ніж в Україні. Футболіст розуміє, що там реально можна заробити і отримати фінансові гарантії, що все буде стабільно і добре. 5 років тому у нас у футболістів були шалені зарплати, не кажу про Динамо і Шахтар, там взагалі був космос. Футболіст, який отримує 20 тисяч доларів в місяць в Україні – буде їхати на 10 тисяч євро в Європу?! Ми говоримо про футболістів, які не грають в топ-клубах. Зараз футболісти з України стали більш помітними. Уявити 5 років тому, що умовний Бацула, який пограв в Зірці і Олександрії – поїде грати в Бельгії – це було нереально. 5 років тому європейські клуби шукали футболістів, у яких за плечима Динамо чи Шахтар, Дніпро або Металіст. Зараз все простіше і спокійніше.

Можливо ми вже не повернемося на рівень зарплат, які були 5-6 років тому. Але я бачу тенденцію, що з кожним роком команди підіймаються і починають заробляти на футболі. Той же приклад Луніна. Хлопець з Зорі переходить в Реал – це космос!

5 років тому скажи, що хлопець з Зорі перейде у Реал – люди б просто заклювали, затюкали, посміялися б усі, починаючи від керівників Зорі і закінчуючи першими особами країни. Зараз це вийшло, і я вважаю, що це космічний прорив для українського футболу. Це, як Гагарін полетів у Космос.

Кого б продав в Реал? Я б трошки підправив вашу рубрику. Я б поправив: той, хто вже закінчив з футболом, і той, хто ще грає. Той, хто вже закінчив – це велика втрата для українського футболу. Це Костя Кравченко. Це футболіст, я можу з усіма сперечатися, у якого настільки божевільні були дані футбольні, що він міг би вийти на рівень наших топ зірок: Андрія Миколайовича, Сергія Реброва. У нього була божевільна ліва нога. Думаю, що до цих пір немає такої лівої ноги в Україні. Він міг забити з 30-40 метрів взагалі без проблем. Божевільний пас, бачення поля, футбольний інтелект. Але за своїм причин – у нього не все вийшло. Але я вважаю, що якби він мав цей талант, який у нього і так було, і працездатність, працьовитість і професіоналізм, як у Діми Чигринського, я просто з ним працюю і знаю – цього футболіста можна було б реально продати в Реал Мадрид. Реал, Барселона, Юнайтед, Сіті – будь-яка команда була б відкрита для нього. Бо це ТАЛАНТ. Такі бувають раз у 15-20 років. Для нашої країни – це дуже велика втрата.

З тих, хто зараз? Складно сказати. Але я скажу, що якщо б Есеола зараз грав в Реалі, то він би точно забив більше, ніж Бензема. Це 100%.

Смішно звучить, ви смієтеся. А у Эсеолы є унікальна якість, якого немає можливо у всіх наших нападників – він відчуває запах голи, він знає, де потрібно опинитися. Всі говорять, що ось він не заграв в Зірці…

Хлопці, є такі футболісти, яких потрібно кожен день мотивувати, в яких потрібно вірити. Якщо ти будеш у нього вірити і говорити: “Виходь і показуй свою роботу”, все складеться. Мазяр в Акжайике в нього повірив, і Дерін забив все, з 10-12 ігор він забив 8 голів.

Ми говоримо: Чемпіонат Казахстану… Подивіться, Астана, йде на першому місці в Лізі Європи. Кайрат нічим не гірше Астани. Це один і той же рівень. Це непростий чемпіонат. Якби Есеолі дали можливість зіграти 5-7-10 ігор в Реалі, то він би точно забив більше, ніж Бензема. У Каріма і Реала дуже великий спад. Я вчора подивився статистику Бензема: зіграв 13 матчів, забив 7 голів. Начебто непогано. Але мені здається, що в такій команді футболіст повинен забивати більше.

ЯК продати в Реал? Великий шмат роботи. Маркетинг, хороший контакт з Реалом. Контакт людей, які довіряють твоєму слову. І звичайно ж везіння. Повинно скластися дуже багато пазлів. За Луніну – вийшло. Упевнений, що з такою динамікою, якої розвиваються українські футболісти – не здивуюся, якщо скоро хто-небудь виявиться в Ліверпулі, Барселони або Баварії. Зінченко – в Ман Сіті, Лунін – в Реалі. Все реально.

Футбольний портал Footboom.com
теги: Олександр Панков Артем Мілевський Есеола Адеринсола
Оцініть
Поділіться
Facebook
Twitter
Google+
Прогнози

Ліга Європи
2

“Ворскла” – “Арсенал” (Лондон). Анонс та прогноз матчу

01:15, 29.11.2018 5785


Ліга Європи
12

“Астана” – “Динамо”. Анонс та прогноз матчу

18:24, 28.11.2018 9772


Ліга Чемпіонів
1

“Тоттенхем” – “Інтер”. Анонс та прогноз матчу

09:06, 28.11.2018 8427


Ліга Чемпіонів
0

ПСЖ – “Ліверпуль”. Анонс та прогноз матчу

22:23, 27.11.2018 10079


Ліга Чемпіонів
0

“Ліон” – “Манчестер Сіті”. Анонс та прогноз матчу

11:34, 27.11.2018 8604

Перейти до всіх прогнозами
Залишили коментарі на форумі: 1

  • Люблю читати агентів: Кадиров змусив Кононова надіти футболку з Путіним і виставив у Інстаграм, щоб відрізати йому шлях у ДК…

    0+ 0– 0
    +-
    Марч 02.11.2018 09:11

  • По тим чи іншим причинам в даний момент Ви позбавлені можливості залишати свої коментарі на форумі FootBoom. Це може бути як штучно закритий доступ адміністратором форуму, так і неполадки в його роботі. У будь-якому випадку, якщо ви хочете продовжувати спілкування на сторінках форуму, зв’яжіться, будь ласка, з модератором за адресою [email protected] з поміткою в темі повідомлення “Доступ до форуму”.

    Відправити